Efektywne działanie i niestandardowe rozwiązania – to cechy, które są uwielbiane w filtrach Cintropur

Cintropur to marka, która wszystkie oferowane przez siebie produkty przygotowuje bezpośrednio pod wygodę użytkownika. Dotyczy to również sposobów montażu oraz instalacji poszczególnych modułów filtrujących. Filtry Cintropur powinny być instalowane profesjonalnie, co pozwoli na uniknięcie błędu w montażu i awarii. Continue reading “Efektywne działanie i niestandardowe rozwiązania – to cechy, które są uwielbiane w filtrach Cintropur”

Ultrafiltracja, nanofiltracja, odwrócona osmoza – który proces membranowy jest najdokładniejszy?

Ultrafiltracja to proces uzależniony od ciśnienia, dzięki któremu możliwe jest usunięcie z wody wielu substancji. Opiera się na fizycznej separacji substancji stałych, mętności oraz mikroorganizmów z wody. Stopień ich usunięcia zależy od wielkości porów membrany. Continue reading “Ultrafiltracja, nanofiltracja, odwrócona osmoza – który proces membranowy jest najdokładniejszy?”

Jak żelazo z wody usuwają profesjonaliści?

Złoża filtracyjne to najczęstszy sposób usuwania żelaza z wody. Jak jednak dokładnie przebiega ten proces? Czy jest on naprawdę absolutnie konieczny? Wydaje się, że kiedy woda zmienia kolor na lekko żółty, nie ma się nad czym zastanawiać. Odżelaziacz powinien się wtedy pojawić natychmiastowo. Continue reading “Jak żelazo z wody usuwają profesjonaliści?”

Co internauci sądzą o metodzie odwróconej osmozy?

Odwrócona osmoza – ten temat często pojawia się w dyskusjach internetowych na temat skutecznych metod filtrowania wody. I choć jak dotychczas jest jedną z najbardziej skutecznych metod, dzięki którym potrafimy oczyścić wodę, nadal wywołuje wiele kontrowersji. Czy jednak słusznie? Continue reading “Co internauci sądzą o metodzie odwróconej osmozy?”

Uzdatnianie wody nie musi być trudne! Doradzamy jaki wkład dobrać do filtra wody

W ostatnim czasie modne stały się filtry uzdatniające wodę. Zanieczyszczona może uszkodzić armaturę instalacji, a nawet zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu! Niektórzy hydraulicy mają w standardzie już tę usługę. Filtry montuje się właśnie na etapie instalacji hydraulicznej. Continue reading “Uzdatnianie wody nie musi być trudne! Doradzamy jaki wkład dobrać do filtra wody”

Niezawodne filtry i wkłady od europejskiego producenta

Pośród produktów firmy Cintropur, dostępna jest specjalna seria przeznaczona do filtrowania wód, które charakteryzują się niską zawartością zawiesin. Pozwala to na oczyszczenie zarówno wód miejskich, deszczowych czy źródlanych, jak i tych pochodzących ze studni. Continue reading “Niezawodne filtry i wkłady od europejskiego producenta”

Ecoperla Profine Zero – doskonałość w każdym calu

Czy kiedykolwiek spodziewaliście się, że pomimo filtracji za pomocą systemu odwróconej osmozy woda nadal może być bogata w naturalnie występujące w niej minerały? Ecoperla Profine Zero zapewnia właśnie takie efekty. Sprawdź, co jeszcze potrafi ten produkt. Continue reading “Ecoperla Profine Zero – doskonałość w każdym calu”