Co internauci sądzą o metodzie odwróconej osmozy?

Odwrócona osmoza – ten temat często pojawia się w dyskusjach internetowych na temat skutecznych metod filtrowania wody. I choć jak dotychczas jest jedną z najbardziej skutecznych metod, dzięki którym potrafimy oczyścić wodę, nadal wywołuje wiele kontrowersji. Czy jednak słusznie?

odwrócona osmoza w kuchni

Prawda czy fałsz?

Choć w sieci pojawia się wiele zarzutów wobec tej metody uzdatniania wody, okazuje się, że znaczna większość z nich to mity. Niektóre zarzuty dotyczą wysokich kosztów instalacji filtra i produkcji czystej wody. Jednak bardzo często nie bierze się wówczas pod uwagę tego, że tańsza woda do picia osiągana dzięki odwróconej osmozie sprawi, że koszty te zostaną zwrócone. W dodatku jest to troska o środowisko Poza tym pojawiają się zarzuty o zmianę smaku wody. Owszem, odwrócona osmoza może zmienić smak wody – na delikatniejszy. Smaczna woda z odwróconej osmozy jest możliwa dzięki temu, że są usuwane z niej szkodliwe składniki. W dodatku usuwany jest również nieprzyjemny zapach

Woda pozbawiona wirusów i bakterii

Woda, jaką otrzymujesz dzięki procesowi odwróconej osmozy, jest o wiele zdrowsza niż woda z kranu. Dlatego doskonale nadaje się do celów spożywczych, warto jej używać w trakcie gotowania. Świetnie się sprawdzi również w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.