Co, jeśli żelazo i mangan w wodzie zostały przekroczone?

Ministerstwo Zdrowia określiło normę stężenia żelaza w wodzie – 0,2 mgFe/l oraz dopuszczalne stężenie manganu 0,05 mgMn/l. Jeżeli po zbadaniu wody okazuje się, że normy są przekroczone, wówczas należy pomyśleć o odżelaziaczu, który pomoże pozbyć się problemu.

 

Skąd się biorą żelazo i mangan w wodzie?

Głównym źródłem obecności dużej zawartości żelaza i manganu w wodzie jest rozpuszczanie się skał. Oczywiście to nie jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy, specjaliści podają, że może mieć to związek również ze ściekami, przemysłem oraz nawozami sztucznymi.

Co powodują żelazo i mangan w wodzie?

Zbyt duża ilość żelaza i manganu w wodzie bardzo często prowadzi do gromadzenia się osadów w rurach, przez to wydajność instalacji znacznie spada. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w rurach zaczynają rozwijać się bakterie, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Woda ze studni bogata w żelazo może powodować problemy żołądkowe, próchnicę, podrażnienie skóry, dróg oddechowych itp.

Jak sobie radzić?

Jedynym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odżelaziacz, można go kupić bez większych problemów zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem sklepów internetowych. Polecany jest model Ecoperla Sanitower, to nowoczesne i bardzo skuteczne urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.