Dlaczego trzeba walczyć z twardą wodą w domu?

Twarda woda to woda, w której występuje nadmierna ilość jonów wapnia i magnezu. Wielu osobom wydaje się, że nie jest to zbyt wielki problem, jednak twarda woda generuje na co dzień wiele trudności.

eksploatacja domowego zmiękczacza wody

Skutki używania twardej wody

Każda gospodyni domowa wie, jak trudna bywa walka z kamieniem i uporczywymi osadami na kuchennych i łazienkowych sprzętach. Raz zmyte smugi za chwilę pojawiają się ponownie. Za to właśnie odpowiedzialna jest nadmierna twardość wody. Dodać trzeba, że osadzanie się kamienia wewnątrz zmywarek czy pralek powoduje wzrost zużycia energii elektrycznej przez nie nawet o jedną piątą. To spora różnica, mająca realne przełożenie na wysokość rachunków.

Eksploatacja zmiękczacza wody

Na szczęście jest szybki i łatwy sposób na to, by problem twardej wody pożegnać raz na zawsze. Zainstalowany w piwnicy czy kotłowni zmiękczacz wody to urządzenie, które filtruje wodę, zamieniając jony wapnia i magnezu na jony sodu. W efekcie tego działanie z kranu płynie woda o niezmienionym smaku i zapachu, za to o wiele lepszym składzie.

Regularna wymiana złoża i sól tabletkowana regularnie dokładana do zbiornika to jedyne zabiegi, jakich potrzebuje zmiękczacz do sprawnego i bezawaryjnego działania. Jego wydajność powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb użytkownika.

2 komentarze do wpisu “Dlaczego trzeba walczyć z twardą wodą w domu?

  1. Powiem tak, wcześniej mieszkałam na wsi i mieliśmy wodę idealną – bez zanieczyszczeń, mięciutką. Przenieśliśmy się do dużego miasta, bo mąż dostał pracę i jest masakra. Od początku wiedzieliśmy, że bez zmiękczacza wody się nie obejdzie. Dla kogoś, kto przywykł do braku osadu ciężko przyzwyczaić się do takich problemów powodowanych przez wodę.

  2. Jak się dowiedziałam, że istnieje coś takiego jak stacja zmiękczające wodę, to myślałam, że to niepotrzebny wydatek. Jednak coraz więcej o tym słyszałam od znajomych, czytałam różne artykuły na temat skutków używania takiej wody i się przekonałam. Siebie i męża 🙂 Używamy od pół roku (niedawno też robiliśmy gruntowny remont w domu) i jest ogromna różnica. Wygląd domu, wygląd łazienki, sprzątanie domu, kondycja mojej skóry czy spokojna głowa o nowe ogrzewanie podłogowe. Super, mega polecam wszystkim, a szczególnie tym budującym swoje domki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.