Dlaczego warto stosować zmiękczacze wody w domu?

Twarda woda występuje w Polsce stosunkowo często a niewiele jest także źródeł z wodą miękką. Woda o średniej zawartości minerałów także może powodować powstawanie osadu, dlatego jeśli zauważy się taką prawidłowość, warto sięgnąć po odpowiednie urządzenie. Zmiękczacz wody to jedno z urządzeń, które pozwala na szybką zmianę wody twardej na taką, która nie będzie powodem osadzania się kamienia. Jedyne co należy zrobić, to wybrać najbardziej komfortowy i efektywny model spośród wielu zmiękczaczy Erie IQsoft Eco.

zmiękczacz wody Erie

 

Zmiękczacz wody to urządzenie, które zazwyczaj stanowi element domowej stacji uzdatniania. Pozwala na zmniejszenie w wodzie ilości pierwiastków powodujących powstawanie kamienia kotłowego. Choć w przypadku wody średnio twardej osadzanie się kamienia nie jest zbyt szybkie, to jednak po latach może doprowadzić do uszkodzenia pralki.

Zmiękczacze wody są uznawane za jeden z bardziej ekonomicznych i wygodnych sposobów na zmniejszenie ilości jonów wapnia i magnezu w wodzie. To właśnie te składniki są powodem osadu widocznego na armaturach czy szklankach. W zmiękczaczu następuje wymiana tych jonów na jony sodu, ponieważ one nie powodują powstawania kamienia kotłowego.

Warto pamiętać, że woda twarda jest uznawana za dość zdrową do picia. Jednak już gotowanie w niej produktów spożywczych może mieć negatywny efekt w postaci zmniejszenia się ilości składników odżywczych. Twarda woda nie wpływa także na oszczędność środków piorących – by zaczęły działać konieczne jest zastosowanie większej ich ilości.

Zmiękczacz wody to urządzenie, które wychwytuje jony niektórych pierwiastków, zamieniając je na jony sodu. Dzięki temu ogranicza powstawanie kamienia kotłowego w sposób niezwykle ekologiczny. Do regeneracji zmiękczacza potrzebna jest tylko sól.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco są proste w montażu. Wszystkie trzy niezbędne elementy zmiękczacza znajdują się w estetycznej obudowie, dzięki czemu właściwe zainstalowanie urządzenia jest o wiele prostsze. Wybór odpowiedniego modelu zależy od tego, jakiej wydajności się oczekuje. Warto pamiętać, że zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco są wykorzystywane nie tylko w domach, ale również w lokalach gastronomicznych.

Dlatego też warto zainwestować w zmiękczacz wody. W przypadku produktów Erie IQsoft można liczyć na sporą oszczędność. Te urządzenia efektywnie zmiękczają wodę, a dodatkowo są praktycznie niezawodne. Wystarczy jedynie wybrać taki model, który będzie miał odpowiedni przepływ wody.

Zmiękczacze wody Erie możesz nabyć u oficjalnego dystrybutora marki Erie w Polsce pod adresem https://www.ultrafiltracja.pl/pl/producer/Erie/20.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.