Ecoperla Slimline POU – jeśli potrzebujesz smacznej wody

Coraz częściej poszukujemy alternatywy wody sprzedawanej w plastikowych butelkach. Chcemy pić wodę w sposób ekologiczny i ekonomiczny. Jak jednak tego dokonać? Co będzie dobrym sposobem?

ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

Wielu z nas pije wodę butelkowaną zamiast kranowej. Powód? Najczęściej jest nim smak i zapach kranówki, które nie do końca spełniają oczekiwania jej odbiorców. W dodatku ciągle krążą mity na temat jej jakości.

Woda butelkowana nie stanowi jednak najlepszego wyjścia z sytuacji. Ciężkie zgrzewki trzeba przynieść do domu. Cena też jest znacznie wyższa niż w przypadku wody wodociągowej. Do tego dochodzą jeszcze kwestie związane ze środowiskiem. Plastik stanowi ciężkie w utylizacji odpady, a nikt z nas nie chce przykładać ręki do jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska.

Jak więc sobie radzić w takiej sytuacji?

Odpowiedź na to pytanie po raz kolejny spróbowała znaleźć polska marka Ecoperla. Wśród jej oferty filtrów kuchennych do tej pory jeszcze nie było systemów ultrafiltracji. Teraz sytuacja się zmieniła, a wśród produktów pojawiła się niewielka, ekologiczna, energooszczędna i ekonomiczna ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU.

Dla kogo jest przeznaczony ten filtr kuchenny?

Systemy ultrafiltracji nie są co prawda jeszcze tak popularne jak systemy odwróconej osmozy, jednak to doskonałe sprawdzą się dobrze, kiedy:

  • Woda jest mało lub średnio zanieczyszczona. Systemy ultrafiltracji są doskonałe do podniesienia walorów wody wodociągowej – smaku, zapachu i barwy
  • Dobrze sprawdzają się w blokach, ponieważ nie posiadają zbiornika na magazynowanie wody. Zajmują bardzo mało miejsca i dobrze mieszczą się w niewielkich szafkach kuchennych
  • W domu działa centralny system uzdatniania wody (zmiękczacz wody, odżelaziacz wody) – często mieszkańcy chcą doszlifować jakość wody do picia.
  • Użytkownicy są zwolennikami wody z naturalnie występującymi minerałami i nie chcą systemu z mineralizatorem wody

Warto wspomnieć, że system ultrafiltracji nie będzie najlepszym pomysłem przy wysokim stopniu twardości wody lub przekroczeniach. Wtedy ultrafiltracja stanie się nieopłacalna.

Ecoperla Slimline POU – sposób na smaczną wodę

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU jest kolejnym urządzeniem z linii Ecoperla Slimline współtworzonej przy współpracy polskiej marki Ecoperla z Erie Water Treatment. Jest w całości produkowana na terenie Europy z bardzo wysokiej jakości materiałów.

Jego najważniejsze zalety to:

  • Możliwość szybkiego poboru wody
  • Brak odrzutu do kanalizacji
  • Brak zbiornika na magazynowanie wody
  • Nadanie wodzie odpowiedniego smaku i zapachu

Bardzo łatwy montaż i serwis

Eccoperla Slimline POU to tylko trzy etapy filtracji wody. Najpierw woda jest oczyszczana z cząstek mechanicznych na wkładzie wstępnym. Następnie wpływa do wkładu wypełnionego prasowanym węglem aktywnym. Tu jest jeszcze doczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych. Oprócz tego są usuwane związki chemiczne odpowiedzialne za pogarszanie smaku, zapachu i barwy wody. Wśród nich można wymienić: chlor, pochodne chloru czy związki organiczne.

Ostatni etap stanowi membrana ultrafiltracyjna o dokładności 0,1 mikrona. Redukuje z wody poziom metali ciężkich, bakterii, wirusów, cyst. W wodzie nie zmienia się natomiast ilość minerałów. Wszystkie jony przedostają się przez pory membrany.

Fenomenalna konstrukcja wkładów

Ecoperla Slimline POU ma bardzo nietypowe wkłady. Wszystkie posiadają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. W porównaniu ze standardowymi wkładami stosowanymi w systemach ultrafiltracji jest nawet dwa razy większa.

Dzięki sporemu rozmiarowi wkładów woda ma długi kontakt ze złożami i jest bardzo dokładnie oczyszczana. Takie rozwiązanie ma też spore znaczenie ekonomiczne. Wkłady wystarczy wymienić raz na 12 miesięcy, a nie co pół roku.

Ekspertów zachwyca dopasowanie wszystkich elementów. Konstrukcja wkładów jest tak przemyślana, że do środka nie mają prawa dostać się żadne zanieczyszczenia. Nie może więc dojść do skażenia wody lub przecieków.

Ciekawym rozwiązaniem jest blokada obrotowa. To właśnie ona sprawia, że serwis jest bardzo przyjemny i bezproblemowy. Właściwie wystarczy jeden ruch, by wykręcić zużyty wkład i założyć w jego miejsce nowy.

Wylewka w nowoczesnym designie

Dość istotnym elementem całego zestawu jest wylewka – ten element będzie szczególnie widoczny. Przez kranik będziemy mogli pobierać oczyszczoną wodę. Design jest bardzo prosty i minimalistyczny. Dzięki temu kranik wpasuje się w przestrzeń urządzoną w każdym stylu.

Pobór wody jest szybki, a przy tym bardzo higieniczny. Wewnątrz wylewki znajdziemy plastikową wkładkę, dzięki której nie dochodzi do kontaktu wody z metalowymi elementami znajdującymi się wewnątrz.

Nie obawiaj się montażu

Montaż to nie jest proces, o którego przebieg trzeba się obawiać. Prostota instalacji to jedna z najważniejszych cech wyróżniających Ecoperla Slimline POU. Dzięki szybkozłączom oraz wszelkim akcesoriom dołączonym do zestawu wszystko trwa chwilę i nie wymaga wizyty profesjonalnej ekipy serwisowej.

W zestawie znajdziemy również bardzo dokładną instrukcję obsługi. Zamieszczone w niej ilustracje doskonale obrazują montaż krok po kroku.

Serwis to również nic skomplikowanego. Tutaj projektanci uprościli proces do granic możliwości dzięki zastosowaniu automatycznego zaworu zwrotnego. To pozwala na wymianę wkładów bez potrzeby zakręcania opływu wody do urządzenia.

Smaczna woda dla każdego!

Ecoperla Slimline POU to bardzo przemyślany produkt. Jest prosty w montażu i w użytkowaniu. Nie ma łatwiejszego sposobu na smaczną wodę do codziennego picia i przygotowania napojów. Doskonale sprawdzi się jako domowe źródło wody, ale i w biurze, jako źródło wody dla pracowników. Wypróbuj już dziś!

One thought on “Ecoperla Slimline POU – jeśli potrzebujesz smacznej wody

  1. Od niedawna szukam odpowiedniego filtra kuchennego. Nie sądziłam, że są takie filtry, które filtrują wodę na bieżąco i zostawiają przy tym minerały w wodzie. Dla mnie bomba, na pewno rozważę zakup właśnie tego systemu 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.