Filtracja wody ze złożem wielofunkcyjnym krok po kroku

Odpowiednie służby miejskie i państwowe dokładają wszelkich starań, aby każdy miał dostęp do czystej wody. Niestety, w niektórych sytuacjach są zwyczajnie bezradni. Woda ze studni głębinowej na ten przykład zwykle jest zanieczyszczona i tak naprawdę nic nie da się z tym zrobić zanim się jej nie wydobędzie.

złoże wielofunkcyjne do filtracji wody ze studni

Jak się oczyszcza wodę ze studni?

Rzecz jasna, dysponując wodą ze studni głębinowej dobrze by było ją wykorzystać. Jak to jednak zrobić, skoro woda ta jest po prostu brudna? Z całą pewnością, w pozbyciu się zbędnego zanieczyszczenia bardzo pomoże złoże wielofunkcyjne.

Czym jest złoże wielofunkcyjne?

Zadaniem złoża wielofunkcyjnego jest po kolei zatrzymywanie wszystkich zanieczyszczeń. Przykładowo, Ecoperla Multicab, czyli stacja polskiej marki ze złożem wielofunkcyjnym, początkowo filtruje tylko największe cząsteczki zanieczyszczeń. Więcej o tym urządzeniu dowiesz się na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Kiedy woda ze studni głębinowej na pierwszy rzut oka wygląda już dobrze, Ecoperla Multicab wytrąca z niej najbardziej szkodliwe i najmniejsze cząsteczki. Na tym etapie usuwa się chociażby żelazo, mangan, ale także amoniak.

Ostatecznym etapem jest przeważnie zmiękczenie oczyszczonej już wody. Twardość jest bowiem również dużym problemem, z którego wielu użytkowników wody ze studni głębinowej nie zdaje sobie sprawy.

Jeden komentarz do wpisu “Filtracja wody ze złożem wielofunkcyjnym krok po kroku

  1. To dobrze, że ktoś wpadł na pomysł sformułowania złoża, które będzie usuwało kilka problemów z wody jednocześnie. To na pewno pomoże i oszczędzi nerwów wielu właścicielom własnych ujęć. Często słyszy się, że w wodzie ze studni występuje żelazo, mangan, związki organiczne i wysoka twardość naraz. Stacje wypełnione złożem wielofunkcyjnym najczęściej radzą sobie z takimi problemami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.