Jak skutecznie usuwać bakterie z wody ze studni?

Ultrafioletowe lampy bakteriobójcze służą do oczyszczania wody z niebezpiecznych drobnoustrojów, mogących być przyczyną wielu chorób. Korzystanie z tego typu urządzeń pozwala na przeprowadzenie uzdatnienia wody bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Nowoczesna lampa bakteriobójcza jest w stanie przy pomocy odpowiedniego natężenia usunąć z wody nawet do 99,9% zanieczyszczeń bakteryjnych.

Lampy bakteriobójcze

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Sterylizacja wody tą metodą polega na naświetleniu wody promiennikiem ultrafioletowym, który emituje fale elektromagnetyczne. W tym celu wykorzystywane jest promieniowanie ultrafioletowe o wyjątkowo silnym, bakteriobójczym działaniu. Lampy UV wykorzystują do oczyszczania wody promieniowanie o optymalnym zakresie oraz odpowiedniej długości fali, która stanowi ona maksimum absorpcyjne drobnoustrojów.

Tutaj dowiesz się więcej o tej metodzie zwalczania bakterii z wody.

Skuteczne promieniowanie UV

Emitowane promieniowanie przenika w strukturę DNA komórek mikroorganizmów, co prowadzi do ich nieodwracalnych zmian i uniemożliwia dalszą reprodukcję. Lampy bakteriobójcze gwarantują stuprocentowo naturalną sterylizację, która w żaden sposób nie wpływa na właściwości organoleptyczne wody oraz jej skład chemiczny. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo wysoka skuteczność oraz niezawodność dezynfekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.