Kolumna węglowa – idealne rozwiązanie dla osób z nadwrażliwością skóry

W dzisiejszych czasach niewiele osób ma dostęp do czystej i zdrowej wody, która nadawałaby się do bezpośredniego spożycia. Niestety długotrwałe użytkowanie wody, która nie spełnia norm użytkowych, może źle skończyć się dla naszego zdrowia. Pogorszeniu ulegnie nie tylko samopoczucie, ale również stan skóry, włosów, czy też paznokci.

kolumna węglowa Ecoperla Carbotower w domu

Woda o takiej jakości nie powinna być w ogóle stosowana przez alergików, czy też osoby posiadające nadwrażliwą skórę. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie urządzenia filtracyjnego.

Dokładne oczyszczenie

Kolumna węglowa polskiej marki Ecoperla Carbotower  gwarantuje nam maksymalne oczyszczenie wody. Węgiel aktywny usuwa chlor i jego pochodne, metale ciężkie oraz związki organiczne. Efektem jest przywrócenie naturalnego składu wody. Będzie ona nie tylko przezroczysta i bezzapachowa, ale również pyszna w smaku. Możemy ją spożywać bezpośrednio po nalaniu ze źródła.

Znajdź więcej informacji o Ecoperla Carbotower: https://www.zestudni.pl/kolumny-weglowe/

Okres żywotności złoża w kolumnach węglowych

Złoże, czyli węgiel aktywny, jest niezwykle wydajne, a także tanie w eksploatacji. Nie wymaga ono częstej regeneracji. Dzięki zastosowaniu głowicy ręcznej możemy samemu zadecydować o częstotliwości oczyszczania złoża. Zaleca się jego wymianę z częstotliwością raz na 12-36 miesięcy.

Idealna w zestawie

Kolumny węglowe są bardzo często wybierane w zestawach wraz ze zmiękczaczami wody. Połączenie tych dwóch urządzeń filtracyjnych daje bardzo dobre efekty pod względem oczyszczania wody. Dzięki nim woda jest idealna do picia, nie pozostawia osadu, nie powoduje uszkodzeń instalacji i AGD. Warto się zastanowić nad taką opcją.

3 komentarze do wpisu “Kolumna węglowa – idealne rozwiązanie dla osób z nadwrażliwością skóry

  1. My dość długo korzystaliśmy z filtra narurowego wypełnionego węglem aktywnym, ale zużywamy duże ilości wody i to było raczej mało ekonomiczne rozwiązanie. Teraz zaczęliśmy się zastanawiać nad kupnem czegoś większego, właśnie jak kolumny węglowe.

  2. Węgiel aktywny świetny w każdej dziedzinie 🙂 Zakupiliśmy zmiękczacz z węglem aktywnym, ponieważ nasze maleństwo ma bardzo alergiczną skórę. Urządzenie naprawdę daje radę, widać ogromną różnicę. Myślę, że jesli ktoś nie ma bardzo twardej wody, sama kolumna węglowa powinna wystarczyć, żeby trochę “złagodzić” wodę i poprawić jej smak 🙂

  3. Taka kolumna węglowa to dobry pomysł przed narodzinami dziecka? Czy to jest aż taka różnica w wodzie? Ja sama mam trochę delikatną skórę, ale zastanawiałam się bardziej nad tą kolumną, ponieważ za parę miesięcy dochodzi nam nowy członek rodziny i może rzeczywiście to bezpieczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.