Węgiel aktywny stosowany nie tylko w filtracji wody

Węgiel aktywny to materiał o wielu bardzo różnorodnych zastosowaniach. Charakteryzuje się on dość dużą porowatością, w związku z czym to doskonały adsorbent. Wykorzystuje się go w kosmetyce, ale i uzdatnianiu wody. Co warto wiedzieć o węglu aktywnym?

kolumna węglowa Ecoperla Carbotower

Z czego produkuje się węgiel aktywny?

Tak naprawdę surowców, które doskonale sprawdzą się przy wytwarzaniu aktywnego węgla jest bardzo wiele. Za te, po które wytwórcy sięgają zdecydowanie najczęściej uznać można:

  •  węgiel kamienny
  •  drewno
  • torf
  • łupiny pochodzące z orzechów kokosowych

Kolumna węglowa – popularny sposób uzdatniania wody w domu

Kolumna węglowa od polskiej marki Ecoperla Carbotower przeznaczona do uzdatniania w domowych warunkach zawiera w sobie węgiel aktywny, który wytworzony został z łupin orzechów kokosowych.

W tym przypadku węgiel kokosowy posiada szczególnie wysokie zdolności adsorpcyjne, niezbędne do oczyszczania wody z poszczególnych zanieczyszczeń chemicznych. Podczas uzdatniania usuwany jest chlor, jego pochodne, herbicydy, pestycydy.

Seria Ecoperla Carbotower jest często wybierana ze względu na wykonanie i europejską jakość. Ponadto, na kolumnę węglową z serii Ecoperla Carbotower dostaniemy aż 10 lat gwarancji! To naprawdę długi okres, świadczący o trwałości i dobrym doborze komponentów. Polska marka Ecoperla dba o zadowolenie swoich Klientów!

Formy, w jakich występuje węgiel aktywny

Jeśli chodzi o aktywny węgiel, to w powszechnym zastosowaniu występuje on w trzech formach:

  • granulowanej, stosowanej przede wszystkim w dużych stacjach uzdatniania wody
  •  pylistej
  • formowalnej

Ecoperla Carbotower jest produkowany na terenie Europy.

2 komentarze do wpisu “Węgiel aktywny stosowany nie tylko w filtracji wody

  1. Węgiel aktywny jest wykorzystywany rzeczywiście w wielu dziedzinach życia, czytałam sporo na jego temat. Wszelkie filtry (dzbankowe, butelki, kuchenne filtry) zawierają gdzieś w sobie węgiel, w bardziej skomplikowanych systemach (np. odwrócona osmoza) taki węgiel jest wykorzystywany tylko w pewnej częsci filtracji. To znaczy, że rzeczywiście ma wspaniały wpływ na naszą wodę. Nie śmiem wątpić, że większe, usytuowane przy wejściu wody do domu filtry z węglem potrafią bardzo poprawić jakość naszej wody, czy to w kąpieli, czy w kranie do picia.

  2. Chyba zdecyduję się na zmiękczacz z węglem aktywnym, bo o zmiękczaczu myślę i tak od dłuższego czasu, a woda z kranu dodatkowo pachnie często chlorem, i to dośc mocno.. A taki zmiękczacz z węglem podobno mógłby pomóc. Mam nadzieję, że się sprawdzi i upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.