Zlikwiduj bakterie w wodzie ze studni z lampą sterylizującą

Intuicyjnie czujemy, że skoro promieniowanie UV działa zabójczo na bakterie, to może mieć też negatywny wpływ na inne organizmy żywe – w tym ludzi. Czy zatem jest się czego bać?

bakterie obecne w wodzie ze studni

Czy promieniowanie UV jest bezpieczne?

Jeżeli tylko zachowamy niezbędne środki ostrożności to tak, jak najbardziej. Wiele zależy tutaj jednak od tego, który z rodzajów promieniowania ultrafioletowego ma wpływ na nasz organizm. Przykładowo, promieniowanie z zakresu UV-A uważane jest za stosunkowo najbardziej bezpieczne, jednak zaobserwowano jego wpływ na przyspieszenie procesu starzenia, a jeśli wystawiamy się na działanie promieniowania UV-A przez wiele lat, to może ono nawet doprowadzić do tak zwanej zaćmy fotochemicznej. Ten ostatni problem nie dotyczy jednak pozostałych zakresów promieniowania ultrafioletowego, w tym wykorzystywanego do sterylizacji promieniowania UV-C. Zaobserwowano natomiast potencjalny wpływ promieniowania zarówno z zakresu UV-B, jak i UV-C na łańcuchy DNA, za każdym razem jednak możemy to ryzyko zminimalizować.

Znajdź lampę bakteriobójczą do uzdatniania wody ze studni na https://www.krainawody.pl/6-lampy-bakteriobojcze.

Bezpieczne i skuteczne promieniowanie UV-C

Stosując profesjonalne urządzenia możemy mieć pewność, że sterylizacja wody ze studni z wykorzystaniem promieniowania ultrafioletowego będzie miała negatywny wpływ jedynie na bakterie w wodzie, a nie na nas.

3 komentarze do wpisu “Zlikwiduj bakterie w wodzie ze studni z lampą sterylizującą

  1. Od kiedy zamieszkaliśmy za miastem, to mnie przerażało, że w wodzie, z której korzystam mogą pływać jakieś organizmy żywe i to w dodatku takie, które mogą szkodzić mojemu organizmowi. Na szczęście plusem mojego podejścia są regularne badania wody. No i zainwestowaliśmy w lampę bakteriobójczą. Rodzina się śmieje, że mamy najbardziej sterylną wodę w okolicy, ale to tylko plus dla nas.

  2. Odkąd mamy swój domek i swoją studnię (8 lat), wodę zawsze mieliśmy świetnej jakości. Miękka, czysta, bez problemów. Jednak maż wymyślił zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Wyczytał, że trzeba uważać z chlorem, żeby wszystko dobrze działało w środku.. Dlatego postanowił że zamontuje lampę UV do naszej wody, na wszelki wypadek, żeby nie trzeba było chlorować wody gdyby zdarzyły się bakterie.

  3. Używam od ponad roku lampy z CINTROPURA – takie 3w1 (lampa uv, filtr mechaniczny i węglowy). Sprawdza się – lampa jak to lampa, zabija bakterie, węgiel aktywny w filtrze wymieniam dość często i mechaniczny wtedy kiedy trzeba (co pół roku około). Jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.