Zlikwiduj bakterie w wodzie ze studni z lampą sterylizującą

Intuicyjnie czujemy, że skoro promieniowanie UV działa zabójczo na bakterie, to może mieć też negatywny wpływ na inne organizmy żywe – w tym ludzi. Czy zatem jest się czego bać?

bakterie obecne w wodzie ze studni

Czy promieniowanie UV jest bezpieczne?

Jeżeli tylko zachowamy niezbędne środki ostrożności to tak, jak najbardziej. Wiele zależy tutaj jednak od tego, który z rodzajów promieniowania ultrafioletowego ma wpływ na nasz organizm. Przykładowo, promieniowanie z zakresu UV-A uważane jest za stosunkowo najbardziej bezpieczne, jednak zaobserwowano jego wpływ na przyspieszenie procesu starzenia, a jeśli wystawiamy się na działanie promieniowania UV-A przez wiele lat, to może ono nawet doprowadzić do tak zwanej zaćmy fotochemicznej. Ten ostatni problem nie dotyczy jednak pozostałych zakresów promieniowania ultrafioletowego, w tym wykorzystywanego do sterylizacji promieniowania UV-C. Zaobserwowano natomiast potencjalny wpływ promieniowania zarówno z zakresu UV-B, jak i UV-C na łańcuchy DNA, za każdym razem jednak możemy to ryzyko zminimalizować.

Znajdź lampę bakteriobójczą do uzdatniania wody ze studni na https://www.krainawody.pl/6-lampy-bakteriobojcze.

Bezpieczne i skuteczne promieniowanie UV-C

Stosując profesjonalne urządzenia możemy mieć pewność, że sterylizacja wody ze studni z wykorzystaniem promieniowania ultrafioletowego będzie miała negatywny wpływ jedynie na bakterie w wodzie, a nie na nas.

2 thoughts on “Zlikwiduj bakterie w wodzie ze studni z lampą sterylizującą

  1. Od kiedy zamieszkaliśmy za miastem, to mnie przerażało, że w wodzie, z której korzystam mogą pływać jakieś organizmy żywe i to w dodatku takie, które mogą szkodzić mojemu organizmowi. Na szczęście plusem mojego podejścia są regularne badania wody. No i zainwestowaliśmy w lampę bakteriobójczą. Rodzina się śmieje, że mamy najbardziej sterylną wodę w okolicy, ale to tylko plus dla nas.

  2. Odkąd mamy swój domek i swoją studnię (8 lat), wodę zawsze mieliśmy świetnej jakości. Miękka, czysta, bez problemów. Jednak maż wymyślił zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Wyczytał, że trzeba uważać z chlorem, żeby wszystko dobrze działało w środku.. Dlatego postanowił że zamontuje lampę UV do naszej wody, na wszelki wypadek, żeby nie trzeba było chlorować wody gdyby zdarzyły się bakterie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.