K-Matic to pierwszy na rynku automat do czyszczenia wkładów zasilany bateriami i dedykowany do serii filtrów samoczyszczących Atlas Filtri Hydra. Sprawdź, dlaczego to będzie prawdziwy hit dla użytkowników tych filtrów.

Czysta woda z Atlas Filtri

Filtracja mechaniczna to jeden z najważniejszych etapów uzdatniania wody. Nie ma znaczenia, czy pobierasz wodę z wodociągu, czy z własnego ujęcia. Mogą się w niej znaleźć zanieczyszczenia mechaniczne takie jak piasek, żwir, czy osady sedymentacyjne, które będą się przedostawać w głąb instalacji. Na szczęście ten problem Cię nie dotyczy, jeśli korzystasz z urządzeń Atlas Filtri Hydra. Filtry samoczyszczące włoskiego producenta to świetny wybór zarówno do domu, jak i do biura. Właściwości wkładu filtracyjnego w tym przypadku można odzyskiwać wielokrotnie (poprzez opukiwanie prądem wstecznym bieżącej wody), dzięki czemu koszty eksploatacyjne ulegają obniżeniu. Dodatkowo, dzięki automatowi do płukania wkładów możesz całkowicie zautomatyzować ten proces.

K-Matic to łatwy montaż, czyste filtry i bezproblemowa obsługa

Włoski producent Atlas Filtri, z myślą o wszystkich użytkownikach filtrów samoczyszczących z serii Hydra, wypuścił właśnie na rynek zawór spustowy z timerem K-Matic, który jest zasilany bateriami (9v). Tym samym urządzenie nie potrzebuje do pracy dostępu do prądu elektrycznego, co czyni go wyjątkowo łatwym w montażu. Urządzenie charakteryzuje się także prostą obsługą, a programowanie regeneracji zajmuje dosłownie chwilę. W zależności od parametrów wody surowej oraz indywidualnych preferencji użytkownika, można ustawić czas płukania wkładu na 10 lub 20 minut, przy czym odstępy między pojedynczymi płukaniami mogą wynosić 12 godz, 24 godz, 7 dni, 14 dni, albo nawet 30 dni. W razie potrzeby można także wymusić płukanie natychmiastowe. Sprawdź koniecznie i przekonaj się, że K-Matic to idealne rozwiązanie dla Ciebie.