Wiele osób poszukujących dobrego rozwiązania do filtracji wody w swoim domu, na pewno natknęło się na informacje o zmiękczaczach wody. To najlepszy sposób na uzyskanie miękkiej wody niepozostawiającej ciężkiego do usunięcia osadu. Czasem jednak taki rodzaj filtracji nie jest wystarczający, ponieważ rodzina chciałaby również poprawić walory wody pitnej. Co w takiej sytuacji? Zestaw, filtr kuchenny, a może nowość od polskiej marki Ecoperla?

W przypadku chęci uzyskania smacznej wody do picia i miękkiej wody na całą instalację, istnieje kilka wariantów, na które możemy się zdecydować. Jednym z najlepszych możliwych jest założenie stacji uzdatniania wody składającej się ze zmiękczacza wody oraz kolumny węglowej. Minusem jednak jest potrzeba dość dużej ilości miejsca na montaż i nie w każdym wypadku są do tego warunki.

Kolejną opcją jest założenie zmiękczacza wody oraz filtra narurowego z węglem aktywnym. To rzeczywiście zajmuje nieco mniej miejsca, jednak wymaga sporo uwagi oraz częstej wymiany wkładów na nowe (średnio co 3 miesiące).

Jeszcze innym rozwiązaniem jest założenie zmiękczacza wody oraz dodatkowego filtra kuchennego na samo ujęcie wody pitnej. Koszt zakupu takiego zestawu nie należy jednak do najniższych.

Ostatnią opcją, a zarazem możliwością, która pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno jest zmiękczacz wody z węglem aktywnym. Takie urządzenie w wersji kompaktowej wypuściła ostatnio na rynek polska marka Ecoperla. Ecoperla Hero to doskonałe połączenie możliwości, jakie daje zmiękczacz wody i kolumna węglowa w jednym!

Jak to właściwie działa?

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero mieści w sobie aż 40 litrów złoża ułożonego warstwowo. Z tego pierwszą warstwę stanowi 10 litrów węgla aktywnego, natomiast drugą 30 litrów żywicy jonowymiennej. Taka ilość złoża będzie optymalna nawet do zaopatrzenia w oczyszczoną wodę większych rodzin.

Kiedy surowa woda wpływa do Ecoperla Hero, w pierwszej kolejności jest pozbawiana chloru, jego pochodnych, związków organicznych, wszelkich substancji odpowiedzialnych za nadawanie wodzie niewłaściwego smaku i zapachu.

Woda pozbawiona tych zanieczyszczeń staje się smaczna, idealna do bezpośredniego spożycia. W dodatku staje się dobrą podstawą do sosów, zup, kaw, herbat oraz wielu innych napojów i potraw. Z taką wodą zawsze będą wyglądały estetycznie i apetycznie, a ich aromat będzie taki jak jeszcze nigdy.

W dodatku woda pozbawiona chloru jest rekomendowana do codziennego użytkowania przez alergików oraz osoby ze skórą wrażliwą.

Węgiel aktywny spełnia rolę warstwy ochronnej i zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia stanowiące zagrożenie dla właściwej pracy żywicy jonowymiennej. Dzięki temu na jej powierzchnię nie przedostają się substancje, które mogłyby zmniejszać skuteczność wymiany jonowej.

Po filtracji na węglu aktywnym woda trafia na żywicę jonowymienną, gdzie jest zmiękczana. Z miękkiej wody nie wytrąca się wapienny, trudny do usunięcia osad. To przynosi całą masę plusów nie tylko osobom korzystającym z miękkiej wody lecz także dla instalacji w gospodarstwie domowym i wszystkich sprzętów AGD mających styczność z wodą.

Złoża w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero podlegają automatycznej regeneracji z przepływem przeciwprądowym. Należy pamiętać o potrzebie dozowania soli tabletkowanej do urządzenia. Złoża filtracyjne pozostają podzielone na warstwy niezależnie od trybu pracy.

Najlepsze komponenty

Do produkcji Ecoperla Hero wykorzystano komponenty pochodzące z najlepszych, światowych produkcji.

Obudowa,  głowica sterująca są wytwarzane przez firmę Clack, która już od lat jest znana na całym świecie i zajmuje pozycję lidera. Głowica sterująca działa objętościowo i jest programowana fabrycznie. Została bezpośrednio połączona z panelem sterującym.

Wymiary obudowy Ecoperla Hero zostały dostosowane do potrzeb gospodarstw domowych niedysponujących dużą przestrzenią na montaż.

Żywica jonowymienna jest produkowana w niemieckich zakładach znanej firmy Lanxess. Do Ecoperla Hero wybrano monosferyczne złoże zmiękczające najwyżej klasy. Wyróżnia się trwałością, długą żywotnością oraz zapewnia znakomite efekty zmiękczania wody. Jego żywotność to nawet 10 lat!

Węgiel aktywny jest produkcji włoskiej. Wytwarza się go z łupin orzechów kokosowych. Ten typ węgla jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych adsorbentów. Materiał filtracyjny został zaimpregnowany srebrem, dzięki czemu nie będzie dochodziło do rozwoju mikroorganizmów na złożu, a filtracja będzie w pełni higieniczna.

Łatwy montaż i programowanie

Polska marka Ecoperla zachęca do samodzielnego montażu zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero. Jest to prosty proces, który dodatkowo można sobie ułatwić stosując węże elastyczne w metalowym oplocie. Wszystkie działania można odszukać w instrukcji obsługi. W razie konieczności można wezwać do pomocy dowolnie wybraną ekipę serwisową.

Programowanie zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy wprowadzić właściwą godzinę i twardość wody. Menu jest dostępne w języku polskim.

Niskie koszty eksploatacji

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym nie nadwyręży naszego domowego budżetu. Wręcz przeciwnie, zadba o to, by wydatki były mniejsze.

Zastosowanie autorskich ustawień Ecoperla Perfect System oraz przepływu przeciwprądowego daje gwarancję mniejszego zużycia roztworu solanki i wody potrzebnych na regenerację złoża. W dodatku Ecoperla Perfect System zapewnia zrównoważoną pracę i właściwą filtrację wody przez długie lata.

Długa gwarancja

Na kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero dostaniemy aż 10 lat gwarancji! To naprawdę długi okres, świadczący o trwałości i dobrym doborze komponentów. Polska marka Ecoperla dba o zadowolenie swoich Klientów!

Idealne 2 w 1

W zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero zachwyca nie tylko działanie lecz także same komponenty, z których został wykonany. To kompleksowy sposób na otrzymanie wody idealnej dla domu i całej rodziny. Na pewno warto wziąć go pod uwagę!