Szukasz butelki wielokrotnego użytku, która pomoże Ci zmniejszyć ilość produkowanych w domu odpadów? Potrzebujesz gadżetu, dzięki któremu będziesz w stanie utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu? Ten jest zdecydowanie dla Ciebie! Oto nowość od marki Ecoperla – prawdziwie ekologiczna butelka wielokrotnego użytku Ecoperla Ecobott!

Właściwe nawodnienie jest niezwykle ważne w ciągu dnia i tego nikomu nie trzeba wyjaśniać. Woda pełni mnóstwo bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim reguluje temperaturę naszego ciała, usuwa z organizmu toksyny, odpowiada za transportowanie tlenu i substancji odżywczych do komórek. Dba o naszą dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Z tych wszystkich powodów bardzo ważne jest, aby spożywać ją regularnie.

W domu to oczywiście nie jest nic trudnego. Wodę możemy pić z kranu lub wykorzystać filtr kuchenny, który znacząco wpłynie na jej jakość. Poprawi jej walory organoleptyczne, w tym: barwę, kolor, smak, zapach. Szczególnie często wykorzystywane są w tym celu systemy odwróconej osmozy, uznawane za jedne z najdokładniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Jest w stanie usunąć z wody wszystkie niepożądane substancje, w tym: bakterie, wirusy, cysty, metale ciężkie, pestycydy, substancje toksyczne i wszystko, co tylko mogłoby nie służyć.

To o wiele lepsza alternatywa wody sprzedawanej w plastikowych butelkach. Ta nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji ze względu na swoją cenę, ale również i właściwości. Obecnie coraz więcej mówi się o problemie plastiku przenikającego do napojów znajdujących się w butelkach. Ponadto produkcja bardzo szkodzi środowisku i powoduje dużą ilość odpadów. Wyprodukowanie każdej z butelek powoduje ogromny ślad środowiskowy: zużycie energii, wody, emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Podobnie jest z utylizacją. Tworzywa tego typu nadal są recyklingowane i wykorzystywane ponownie bardzo rzadko.

Woda z kranu bądź uzdatnianie wody z pomocą filtra kuchennego są jednak dobrym sposobem stacjonarnie. Co jednak, jeśli w ciągu dnia sporo się przemieszczamy? Nawodnienie jest bardzo istotną kwestią na każdym etapie dnia. Także wtedy, kiedy przebywamy w pracy, szkole, na treningu, wycieczce czy zakupach. Czy da się zadbać o ten aspekt w sposób ekologiczny?

Ecoperla Ecobott – butelka idealna!

Idealnym sposobem w takim przypadku może wydać się butelka wielokrotnego użytku Ecoperla Ecobott! To gadżet od polskiej marki Ecoperla, który ma służyć zarówno nam i naszemu zadbaniu o zdrowie, jak też i środowisku.

Butelka ma pojemność 500 mililitrów. Jest bardzo lekka i poręczna. Jej kształt pozwala umieścić ją nawet w niewielkiej torebce, natomiast dodany do zestawu karabińczyk sprawia, że możemy przypiąć ją do plecaka, szlufki, do zewnętrznej części walizki bądź po prostu kluczy. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu, a design można uznać za bardzo nowoczesny i uniwersalny.

Butelka Ecoperla Ecobott jest przeznaczona do przechowywania wewnątrz napojów zimnych o różnej gęstości. To może być woda, mrożona herbata, smoothie, shake, odżywka białkowa, ulubiony sok owocowy. Do środka można wrzucić kostki lodu lub ulubione owoce. Pozwala na to sama konstrukcja butelki. Posiada dwa otwory, przez które można pić i wlewać napój do środka. Butelkę bez problemów można czyścić i myć w zmywarce! To duża wygoda!

Warto pamiętać, aby do środka nie wlewać napojów gorących i gazowanych. To mogłoby mieć bardzo negatywny wpływ na strukturę butelki i doprowadzić do nieszczelności oraz innych problemów związanych z materiałem, z którego została wykonana. No właśnie, a jeśli już o materiale mowa warto wiedzieć, że to jeden z najbardziej ekologicznych, dostępnych na rynku!

Ecoperla Ecobott – z czego jest wykonana!

Choć na pierwszy rzut oka i podczas trzymania w dłoni może się wydawać, że Ecoperla Ecobott jest wykonana ze zwykłego plastiku, wcale tak nie jest! Owszem, jest bardzo wytrzymała i strukturą go przypomina, jednak przy tym jest biodegradowalna i możliwa do recyklingu, ponieważ jest wykonana z materiału roślinnego!

Cała historia powstania butelki Ecoperla Ecobott rozpoczyna się na plantacji trzciny cukrowej, bo to właśnie z niej jest w późniejszych fazach produkowana w Holandii. Trzcina cukrowa wzrasta do około 3 metrów i podczas tej fazy pochłania ze środowiska dwutlenek węgla. To stanowi dodatkową korzyść dla środowiska. Następnie jest ścinana i trafia do fabryki cukru. Tam oddziela się łodygi od środka, stanowiącego główny produkt. Same łodygi przez długi czas stanowiły odpad, jednak obecnie są przerabiane na miazgę, z której produkowany jest w dalszym etapie materiał zwany zielonym polietylenem. Coraz częściej mówi się o nim w kontekście idealnej alternatywy dla tworzyw syntetycznych produkowanych na bazie ropy naftowej. Interesuje się nim coraz więcej koncernów spożywczych. To właśnie z zielonego polietylenu produkowane są butelki Ecoperla Ecobott! Sam proces produkcyjny pochłania minimalne ilości wody, energii, ślad węglowy ograniczany jest praktycznie do zera! Okazuje się więc, że dbanie o środowisko nie jest niczym trudnym!

Przyjazna zdrowiu Ecoperla Ecobott!

Bardzo ważne jest też to, że z butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia! To wszystko dlatego, że nie powoduje przedostawania się do napojów mikroplastiku. Jest to też materiał wolny od BPA, ftalanów, innych substancji toksycznych, które wykazywałyby szkodliwość dla zdrowia. Pozostaje też neutralna w stosunku do napoju, który znajduje się wewnątrz. Nie ma negatywnego wpływu na smak, zapach, barwę.

Słuszne wybory na co dzień!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott wydaje się idealnym wyborem na każdy dzień poza domem. Możemy zadbać o swój organizm i prawidłowe nawodnienie w naprawdę ekologicznym stylu. Możesz wspomóc środowisko, wspomagając też siebie! Czy to nie jest cudowne?