Coraz częściej poszukujemy alternatywy wody sprzedawanej w plastikowych butelkach. Chcemy pić wodę w sposób ekologiczny i ekonomiczny. Jak jednak tego dokonać? Co będzie dobrym sposobem?

Wielu z nas pije wodę butelkowaną zamiast kranowej. Powód? Najczęściej jest nim smak i zapach kranówki, które nie do końca spełniają oczekiwania jej odbiorców. W dodatku ciągle krążą mity na temat jej jakości.

Woda butelkowana nie stanowi jednak najlepszego wyjścia z sytuacji. Ciężkie zgrzewki trzeba przynieść do domu. Cena też jest znacznie wyższa niż w przypadku wody wodociągowej. Do tego dochodzą jeszcze kwestie związane ze środowiskiem. Plastik stanowi ciężkie w utylizacji odpady, a nikt z nas nie chce przykładać ręki do jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska.

Jak więc sobie radzić w takiej sytuacji?

Odpowiedź na to pytanie po raz kolejny spróbowała znaleźć polska marka Ecoperla. Wśród jej oferty filtrów kuchennych do tej pory jeszcze nie było systemów ultrafiltracji. Teraz sytuacja się zmieniła, a wśród produktów pojawiły się dwa niewielkie, ekologiczne, energooszczędne i ekonomiczne systemy ultrafiltracji – Ecoperla Profine POU.

Dla kogo jest przeznaczony ten filtr kuchenny?

Systemy ultrafiltracji nie są co prawda jeszcze tak popularne jak systemy odwróconej osmozy, jednak to doskonałe sprawdzą się dobrze, kiedy:

  • Woda jest mało lub średnio zanieczyszczona. Systemy ultrafiltracji są doskonałe do podniesienia walorów wody wodociągowej – smaku, zapachu i barwy
  • Dobrze sprawdzają się w blokach, ponieważ nie posiadają zbiornika na magazynowanie wody. Zajmują bardzo mało miejsca i dobrze mieszczą się w niewielkich szafkach kuchennych
  • W domu działa centralny system uzdatniania wody (zmiękczacz wody, odżelaziacz wody) – często mieszkańcy chcą doszlifować jakość wody do picia.
  • Użytkownicy są zwolennikami wody z naturalnie występującymi minerałami i nie chcą systemu z mineralizatorem wody

Warto wspomnieć, że system ultrafiltracji nie będzie najlepszym pomysłem przy wysokim stopniu twardości wody lub przekroczeniach. Wtedy ultrafiltracja stanie się nieopłacalna.

Ecoperla Profine POU – sposób na smaczną wodę

Ultrafiltracja Ecoperla Profine POU jest w całości produkowana na terenie Europy z bardzo wysokiej jakości materiałów.

Jego najważniejsze zalety to:

  • Możliwość szybkiego poboru wody
  • Brak odrzutu do kanalizacji
  • Brak zbiornika na magazynowanie wody
  • Nadanie wodzie odpowiedniego smaku i zapachu

Bardzo łatwy montaż i serwis

Eccoperla Profine POU to dwa lub trzy etapy filtracji wody, w zależności od wybranego modelu. Najpierw woda jest oczyszczana z cząstek mechanicznych na wkładzie wstępnym – w modelu Ecoperla Profine POU 3. Następnie wpływa do wkładu wypełnionego prasowanym węglem aktywnym. Tu jest jeszcze doczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych. Oprócz tego są usuwane związki chemiczne odpowiedzialne za pogarszanie smaku, zapachu i barwy wody. Wśród nich można wymienić: chlor, pochodne chloru czy związki organiczne.

Ostatni etap stanowi membrana ultrafiltracyjna o dokładności 0,1 mikrona. Redukuje z wody poziom metali ciężkich, bakterii, wirusów, cyst. W wodzie nie zmienia się natomiast ilość minerałów. Wszystkie jony przedostają się przez pory membrany.

Dwuetapowy filtr Ecoperla Profine POU 2 jest pozbawiony wkładu wstępnego. Dlaczego? Ponieważ dedykowany jest posiadaczom zmiękczaczy wody bądź innych stacji uzdatniania, które zapewniają dokładne oczyszczenie wody z zanieczyszczeń mechanicznych.

Fenomenalna konstrukcja wkładów

Ecoperla Profine POU ma bardzo nietypowe wkłady. Wszystkie posiadają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. W porównaniu ze standardowymi wkładami stosowanymi w systemach ultrafiltracji jest nawet pięć razy większa. Co więcej, wkłady są w stanie przefiltrować do 10 000 litrów wody!

Dzięki sporemu rozmiarowi wkładów woda ma długi kontakt ze złożami i jest bardzo dokładnie oczyszczana. Takie rozwiązanie ma też spore znaczenie ekonomiczne. Wkłady wystarczy wymienić raz na 12 miesięcy, a nie co pół roku.

Ekspertów zachwyca dopasowanie wszystkich elementów. Konstrukcja wkładów jest tak przemyślana, że do środka nie mają prawa dostać się żadne zanieczyszczenia. Nie może więc dojść do skażenia wody lub przecieków.

Wylewka w nowoczesnym designie

Dość istotnym elementem całego zestawu jest wylewka – ten element będzie szczególnie widoczny. Przez kranik będziemy mogli pobierać oczyszczoną wodę. Design jest bardzo prosty i minimalistyczny. Dzięki temu kranik wpasuje się w przestrzeń urządzoną w każdym stylu. Pobór wody jest szybki, a przy tym bardzo higieniczny.

Nie obawiaj się montażu

Montaż to nie jest proces, o którego przebieg trzeba się obawiać. Prostota instalacji to jedna z najważniejszych cech wyróżniających Ecoperla Profine POU. Dzięki wszelkim akcesoriom dołączonym do zestawu wszystko trwa chwilę i nie wymaga wizyty profesjonalnej ekipy serwisowej.

W zestawie znajdziemy również bardzo dokładną instrukcję obsługi. Zamieszczone w niej ilustracje doskonale obrazują montaż krok po kroku.

Serwis to również nic skomplikowanego. Tutaj projektanci uprościli proces do granic możliwości dzięki zastosowaniu automatycznego zaworu zwrotnego. To pozwala na wymianę wkładów bez potrzeby zakręcania opływu wody do urządzenia.

Smaczna woda dla każdego!

Ecoperla Profine POU to bardzo przemyślany produkt. Jest prosty w montażu i w użytkowaniu. Nie ma łatwiejszego sposobu na smaczną wodę do codziennego picia i przygotowania napojów. Doskonale sprawdzi się jako domowe źródło wody, ale i w biurze, jako źródło wody dla pracowników. Wypróbuj już dziś!