Każdy zapewne słyszał choć raz o czymś takim, co nazywa się uzdatnianiem wody. Często jednak tak naprawdę nie wiemy, czym to jest; na czym to polega. Poniżej spróbuję w prostych słowach opisać to zjawisko, przedstawiając jednocześnie kilka najbardziej rozpowszechnionych metod uzdatniania wody.
Proces ten polega, najkrócej rzecz ujmując, na przystosowaniu wody do użytku: domowego, codziennego picia bądź do wykorzystania w przemyśle (na przykład spożywczym). Trzeba pamiętać, że woda, którą pijemy, musi spełniać pewne wymagania. Nie może mieć metalicznego posmaku i nieprzyjemnego zapachu. A taka jest woda z nadmiarem związków żelaza. Aby je usunąć, wykorzystuje się odżelaziacz wody. W procesie odżelaziania przekształca się związki żelaza w formy nierozpuszczalne w wodzie – wtedy można je bezpiecznie usunąć.
Nie możemy też pić wody z bakteriami i wirusami, gdyż to grozi naszemu zdrowiu, a czasem nawet i życiu. W celu ich dezaktywacji używa się często lampy bakteriobójcze. Dzięki nim możemy bezpiecznie pić wodę. Odwrócona osmoza, której innowacyjna formuła zostaje wprowadzana właśnie na rynek – Ecoperla Rosa polskiej marki – służy rozdzieleniu na dwa roztwory o różnym stężeniu. W ten sposób uzyskuje się tak zwaną „ultra czystą” wodę.
ostatnie komentarze