Najlepszym jak dotąd sposobem do filtrowania wody jest odwrócona osmoza. To metoda uzdatniająca wodę, która w sposób szybki i skuteczny redukuje, a nawet usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z wody. Istotną informacją jest to, że umożliwia usuwanie nawet pojedynczych jonów. Dlatego filtry do wody wykorzystujące te metodę są jednymi z najpopularniejszych do zastosowania w kuchni. Rekomendowana jest przede wszystkim, dlatego, że świetnie uzdatnia wodę kranową. Polecanym w tej dziedzinie filtrem osmotycznym jest Puricom Stella. To bardzo dobrej, jakości urządzenie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki temu filtrowi mamy smaczną i zdrową wodę, ponieważ jest bogata w sole mineralne. Posiada również zespół cech, które wyróżniają go na tle innych. Przede wszystkim jest kompaktowy i zmieści się nawet w szafce pod zlewozmywakiem, dzięki czemu nie będzie psuł wystroju naszej kuchni. Kiedy zbiornik napełni się następuje automatyczne odcięcie dopływu (zbiornik ten ma pojemność 16 litrów, dzięki czemu nie musimy się martwić, że zbraknie wody pitnej). Jak wiadomo urządzenie to pracuje z wodą, dlatego też nierdzewna rama filtra pozwoli na spokojne używanie przez wiele lat bez konieczności wymiany elementów. Wkłady filtracyjne do tego urządzenia są bez problemu dostępne na rynku, więc w łatwy sposób uda nam się poddać urządzenie okresowej regeneracji. Polecany w każdym domu oraz mieszkaniu.

Filtry do wody powinny być ciche, kompaktowe i nie przeszkadzać domownikom swoim dźwiękiem. Najlepiej wybrać taki filtr, który będzie spełniał kilka właściwości: nie będzie zabierał dodatkowego miejsca, znajdziemy możliwość dopasowania do niego akcesoriów i wkładów filtracyjnych, a w przypadku napełnienia zbiornika filtr sam będzie odcinał dopływ.

Dzięki temu filtrowy woda jest krystalicznie czysta, smaczna i zdrowa. Zawiera duże ilości soli mineralnych, dlatego pozytywnie wpłynie na nasz organizm.  Typowy filtr wstępny posiada dokładność 5 mikronów, dzięki czemu oczyszcza wodę z mechanicznych zanieczyszczeń. Posiada on również filtry węglowe, które mają wpływ na smak i zapach wody, a także oczyszczają ją z chloru. Kupując oryginalny sprzęt mamy pewność, że nawet, jako laicy poradzimy sobie z instalacją. W pudełku znajdują się wszystkie potrzebne elementy, a w razie konieczności możemy dokupić komponenty i akcesoria u producenta i wielu dystrybutorów.