Woda alkaliczna z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród osób żywo zainteresowanych naturalnym stylem życia oraz zdrowym odżywianiem. Coraz więcej zwykłych ludzi zauważa, jak istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma jakość wody, którą spożywamy.

Wodę żywą spożywać może każdy bez żadnych obaw. Szczególnie jednak jest ona polecana następującym osobom.

Dzieci

Ze względu na to, że organizm dzieci dopiero się rozwija, warto jest zwrócić szczególną uwagę na jakość spożywanych przez nie posiłków. Niestety w dzisiejszych czasach już u najmłodszych dzieci zdarzają się zakwaszenia organizmu. Aby temu zapobiec, zamiast słodzonych napojów o wiele lepiej jest podawać maluchom zdrową, żywą wodę.

Sportowcy

Sportowcy i osoby czynnie uprawiający jakąś aktywność fizyczną, potrzebują szczególnego odżywienia. Woda alkaliczna o wysokim pH, jaką uzyskać można na przykład przy użyciu filtra Ecoperla Elixir jest idealną opcją zarówno na czas treningu, jak i po nim.

Starsi

Woda żywa ma także zbawienny wpływ na ludzi starszych. Pomaga ona utrzymać sprawność, dobry nastrój, a także przeciwdziała wielu chorobom. Jest między innymi idealna przy zwalczaniu cholesterolu oraz obniżeniu poziomu cukru we krwi.