Twarda woda jest problemem znacznej części Polaków. Prowadzi ona do zużywania zbyt dużych ilości detergentów i bardzo negatywnie wpływa na urządzenia AGD oraz instalacje grzewcze. Dlatego mając na uwadze domowy budżet, warto wziąć pod uwagę rozmaite zmiękczacze wody. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, są one w stanie skutecznie rozwiązać wszystkie problemy związane z nadmierną twardością.

Czym jest twarda woda?

Twarda woda charakteryzuje się wysokim stężeniem rozpuszczonych w niej metali, a zwłaszcza związków wapnia i magnezu. Kiedy ilość tych minerałów jest zbyt duża, prowadzi do powstawania kamienia kotłowego. Jest to osad węglanów magnezu i wapnie, który powstaje w wyniku rozkładu termicznego węglowodorów. Można go zaobserwować np. w czajniku lub na armaturze sanitarnej, a najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się osadu jest dobry zmiękczacz wody. W przeciwnym wypadku instalacje grzewcze mogą bardzo szybko się zużywać. Większe ilości osadu w rurach mogą prowadzić do znacznych utrat wydajności instalacji. Kamień jest bardzo słabym przeciwnikiem ciepła, zwłaszcza w porównaniu ze stalą. Problem ten występuje również w przypadku grzałek obecnych w zmywarkach czy pralkach.

Dowiedz się więcej o usuwaniu wysokiego stopnia twardości wody na https://www.klarsan.pl/dom/zmiekczacze-wody/

Twardość wody to liczne problemy w gospodarstwie domowym

Twarda woda utrudnia korzystanie z mydła, szamponów czy detergentów, ograniczając ich pienienie. Zmiękczanie wody pozwala jednak na zmniejszenie ich użycia. Może również zniwelować problem związany z praniem, kiedy świeżo wyciągnięte z pralki ubrania są sztywne, szare i niedokładnie wypłukane. Twardość wody sprawdzić można na przykład w pobliskim przedsiębiorstwie wodociągowym. Natomiast w sklepach nabyć można specjalne testery, które mierzą twardość ogólną wody. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne określenie stopnia problemu, a także wybranie najbardziej optymalnego oraz skutecznego sposobu na zmiękczenie wody.