Spożywanie azotanów powoduje, że gromadzą się one w organizmie. Znaleźć je można zarówno w wodzie, jak i pożywieniu. Nic więc dziwnego, że w naszym ciele może pojawić się ich zbyt dużo.

Ma to negatywny wpływ na zdrowie. Prowadzi chociażby do niedoborów tak ważnej dla organizmu witaminy A. Poza tym, ma zły wpływ na układ krwionośny. Może się także przyczynić do rozwinięcia nowotworu układu pokarmowego. Poza tym, jest niebezpieczne dla kobiet w ciąży, gdyż przechodzi przez łożysko. U noworodków może spowodować sinicę.

Woda ze studni głębinowej to często główne źródło azotanów

Substancje te trafiają do nich zwłaszcza wtedy, gdy w pobliżu znajduje się nieszczelne szambo bądź pole nawożone sztucznymi nawozami. Niezwykle ważne jest sprawdzanie poziomu azotanów, jeśli korzysta się z takiej studni. W razie za wysokiego poziomu tej szkodliwej substancji, należy natychmiast podjąć działania.

Warto zdecydować się na stację do usuwania azotanów od polskiej marki – Ecoperla Nitratower ( https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html ). To rozwiązanie da gwarancję usunięcia problemu. Stacja tego typu poradzi sobie nawet z dużym zanieczyszczeniem. Dzięki niej woda będzie pozbawiona nie tylko azotanów, ale także siarczanów. Będzie więc bezpieczna dla ludzkiego organizmu.