Większość osób, które decydują się na zakup większej stacji uzdatniania wody bądź filtra podzlewozmywakowego jest informowana o tym, że należy przeprowadzić okresowy serwis, który wykaże czy wszystko jest w porządku. Polska marka Ecoperla znalazła doskonały sposób na to, jak ułatwić działania serwisowe i zachęcić użytkowników do regularnej konserwacji swoich urządzeń do filtracji wody.

Przy większych stacjach filtracyjnych oraz większości filtrów podzlewozmywakowych rekomendowane jest wzywanie profesjonalnego serwisu, który odpowiada za skrupulatne sprawdzenie urządzenia i efektów filtracji wody. Zazwyczaj rekomenduje się, aby taką usługę zamówić raz na rok lub raz na dwa lata.

Okazuje się jednak, że jest wiele czynności związanych z konserwacją urządzeń, które możemy wykonać samodzielnie. Należą do nich choćby dokładne oczyszczanie urządzeń filtracyjnych oraz pielęgnacja złoża, na przykład żywicy jonowymiennej.

Polska marka Ecoperla zaproponowała dwa proste w stosowaniu preparaty, które ułatwią użytkownikom samodzielne serwisowanie, ochronią urządzenia przed gromadzeniem się mikroorganizmów, zwiększą ich wydajność, wydłużą żywotność.

Poznajcie Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum

Eksperci polskiej marki Ecoperla stworzyli dwa preparaty, które wystarczy zastosować raz na rok, by osiągnąć oczekiwane efekty. Ich największą zaletą jest prostota stosowania – wystarczy wlać całość do urządzenia, chwilę odczekać i uruchomić proces, w którym filtr zostanie dokładnie przepłukany wodą.

Jeden z premierowych produktów, Ecoperla Antidotum, stworzono specjalnie z myślą o ochronie złoża w zmiękczaczach wody. Związki aktywne zawarte w tym granulacie usuwają zalegające na żywicy metale ciężkie.

Żelazo i mangan odkładające się na żywicy jonowymiennej to kłopot, który dotyczy osób korzystających z własnego ujęcia i wody wodociągowej. Metale skutecznie pozbawiają żywicę jej zdolności do wymiany jonów i trzeba ją częściej wymieniać. Z tego powodu lepiej regularnie stosować odpowiednie preparaty.

Dzięki środkom takim jak Ecoperla Antidotum wydłużeniu ulega czas użytkowania złoża filtracyjnego, a samo zmiękczanie przebiega w sposób w pełni wydajny.

Drugi produkt to Ecoperla Antibacter – płyn dezynfekujący do wszystkich urządzeń filtracyjnych. Szczególnie warto go stosować do systemów odwróconej osmozy oraz zmiękczaczy wody.

Zadaniem tego preparatu jest dokładne oczyszczanie urządzeń filtracyjnych od środka, ochrona przed namnażaniem się mikroorganizmów. Jest to możliwe dzięki dużej ilości aktywnego chloru zawartego w Ecoperla Antibacter.

Regularna dezynfekcja to gwarancja korzystania z bezpiecznej i zdrowej wody oraz w pełni higienicznej filtracji przez cały okres użytkowania urządzenia filtracyjnego.

Bez odmierzania, bez potrzeby przechowywania

Serwisowanie urządzenia filtracyjnego wcale nie musi być skomplikowane! Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter zostały przemyślane w taki sposób, aby nie trzeba było ich odmierzać, ani przechowywać do następnego użycia. W dodatku wystarczy zastosować preparaty tylko raz na 12 miesięcy. Ich cena nie jest wysoka, a na pewno się opłaci.