Ministerstwo Zdrowia określiło normę stężenia żelaza w wodzie – 0,2 mgFe/l oraz dopuszczalne stężenie manganu 0,05 mgMn/l. Jeżeli po zbadaniu wody okazuje się, że normy są przekroczone, wówczas należy pomyśleć o odżelaziaczu, który pomoże pozbyć się problemu.

Skąd się biorą żelazo i mangan w wodzie?

Głównym źródłem obecności dużej zawartości żelaza i manganu w wodzie jest rozpuszczanie się skał. Oczywiście to nie jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy, specjaliści podają, że może mieć to związek również ze ściekami, przemysłem oraz nawozami sztucznymi.

Co powodują żelazo i mangan w wodzie?

Zbyt duża ilość żelaza i manganu w wodzie bardzo często prowadzi do gromadzenia się osadów w rurach, przez to wydajność instalacji znacznie spada. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że w rurach zaczynają rozwijać się bakterie, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Woda ze studni bogata w żelazo może powodować problemy żołądkowe, próchnicę, podrażnienie skóry, dróg oddechowych itp.

Jak sobie radzić?

Jedynym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odżelaziacz, można go kupić bez większych problemów zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem sklepów internetowych. Polecany jest model polskiej marki Ecoperla Sanitower, to nowoczesne i bardzo skuteczne urządzenie.

Ecoperla Sanitower jest dostępny aż w czterech rozmiarach do wyboru. Dzięki temu każdy może dopasować wielkość do swoich potrzeb. Do wydajnego działania złoża niezbędne jest wstępne napowietrzanie wody. Na takiej samej zasadzie działają również odżelaziacze polskiej marki Ecoperla Ironitower oraz Ecoperla Oxytower.

Poznaj Ecoperla Sanitower: https://www.zestudni.pl/odzelaziacz-i-odmanganiacz-ecoperla-sanitower-xl/

Ten ostatni nie musi jednak mieć w instalacji hydroforu ocynkowanego – wszystko dzięki poduszce sprężonego powietrza wbudowanej w butlę ciśnieniową.

Ponadto, polska marka Ecoperla zdobywa coraz większą popularność dzięki oferowanej jakości, pomocy na każdym etapie eksploatacji oraz korzystnym warunkom gwarancyjnym. Na odżelaziacze wody dostaniemy aż 10 lat gwarancji! To naprawdę długi okres, świadczący o trwałości i dobrym doborze komponentów.

Jak dobrać odżelaziacz wody?

Dobór odpowiedniego urządzenia odżelaziającego jest uzależniony od wielu czynników. Najlepiej przeprowadzić analizę wody, a z wynikami zgłosić się do eksperta. Problem żelaza i manganu w wodzie wymaga precyzyjnego doboru metody i ilości złoża.