Mało kto nie ma dziś w domu jakiegoś filtra do wody. Najczęściej są to mało skomplikowane filtry w postaci dzbanków. Inni, ceniący sobie bardziej wygodę instalują filtr bezpośrednio w kranie. Jednakże, czasem te rozwiązania absolutnie wystarczają i potrzebne jest bardziej coś takiego jak kolumna węglowa.

Czym są kolumny węglowe?

Są to zdecydowanie bardziej zaawansowane, skuteczniejsze, a co za tym idzie również droższe urządzenia niż proste filtry w kranach czy w dzbankach. Dlatego też, z kolumn węglowych korzystają wszyscy ci, którzy wiedzą, że problem z ich wodą jest poważniejszy. Filtry dzbankowe właściwie są godne polecenia w przypadku każdego, kto korzysta regularnie z wody z kranu, kiedy chce się napić herbaty czy kawy. Nawet wtedy, gdy nie odkryto żadnego konkretnego zanieczyszczenia warto z takich filtrów korzystać. Z kolumn węglowych, których jednym z głównych reprezentantów jest ta od polskiej marki Ecoperla Carbotower, warto korzystać dopiero wtedy, gdy faktycznie wykryje się jakieś cięższe zanieczyszczenie.

Kolumna węglowa – ekonomiczne rozwiązanie

Skutecznie działająca dzięki aktywnemu węglowi kolumna węglowa usuwa z wody metale ciężkie, ale również chlor. Ponadto, po prostu nadaje jej również przyjemnego smaku i zapachu, likwidując ten niezbyt przyjemny dla zmysłów.