Ultrafioletowe lampy bakteriobójcze służą do oczyszczania wody z niebezpiecznych drobnoustrojów, mogących być przyczyną wielu chorób. Korzystanie z tego typu urządzeń pozwala na przeprowadzenie uzdatnienia wody bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Nowoczesna lampa bakteriobójcza jest w stanie przy pomocy odpowiedniego natężenia usunąć z wody nawet do 99,9% zanieczyszczeń bakteryjnych.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Sterylizacja wody tą metodą polega na naświetleniu wody promiennikiem ultrafioletowym, który emituje fale elektromagnetyczne. W tym celu wykorzystywane jest promieniowanie ultrafioletowe o wyjątkowo silnym, bakteriobójczym działaniu. Lampy UV wykorzystują do oczyszczania wody promieniowanie o optymalnym zakresie oraz odpowiedniej długości fali, która stanowi ona maksimum absorpcyjne drobnoustrojów.

Tutaj dowiesz się więcej o tej metodzie zwalczania bakterii z wody.

Skuteczne promieniowanie UV

Emitowane promieniowanie przenika w strukturę DNA komórek mikroorganizmów, co prowadzi do ich nieodwracalnych zmian i uniemożliwia dalszą reprodukcję. Lampy bakteriobójcze gwarantują stuprocentowo naturalną sterylizację, która w żaden sposób nie wpływa na właściwości organoleptyczne wody oraz jej skład chemiczny. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo wysoka skuteczność oraz niezawodność dezynfekcji.