Pośród produktów firmy Cintropur, dostępna jest specjalna seria przeznaczona do filtrowania wód, które charakteryzują się niską zawartością zawiesin. Pozwala to na oczyszczenie zarówno wód miejskich, deszczowych czy źródlanych, jak i tych pochodzących ze studni.

Filtrowaniu podlegać mogą również inne ciecze nieagresywne, dzięki czemu filtry Cintropur znajdują swoje zastosowanie w wielu instalacjach domowych, przemysłowych, rolniczych oraz zbiorczych. Filtry oraz wkłady Cintropur wyprodukowane zostały z materiałów zgodnych z wymogami określającymi zasady filtracji wody przeznaczonej do spożycia.

Cała masa korzyści i przede wszystkim czysta woda

Stosowanie produktów filtrujących firmy Cintropur związane jest z osiągnięciem wielu istotnych korzyści. Przede wszystkim pozwala to na uzyskanie bardzo dużego i swobodnego przepływu, przy jednocześnie stosunkowo małym spadku ciśnienia. Odśrodkowa filtracja wstępna przeprowadzana jest ze skutkiem cyklonu, co daje gwarancję skuteczności, trwałości oraz niezawodności. Również oczyszczanie wnętrza filtru jest bardzo łatwe i szybkie, a przeźroczysty klosz ułatwia obserwację stanu ilości zanieczyszczeń znajdujących się w siatce. Dodatkową zaletą jest również mało kosztowny, ekskluzywny oraz ekologiczny system rękawów filtracyjnych.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.zestudni.pl/cintropur/

Szerokie możliwości w uzdatnianiu wody

Filtry Cintropur pozwalają na bardzo szerokie możliwości uzdatniania wody. W określonych modelach zamontowane zostało specjalne sitko, które pozwala na zastosowanie różnego rodzaju wkładów. Polifosforan jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu negatywnych skutków osadzania się kamienia kotłowego, a także chroni przed nim nowe instalacje. Natomiast węgiel aktywowany pozwala na usunięcie nieodpowiedniego zapachu oraz smaku wody. Obniża zawartość chloru oraz różnych mikro zanieczyszczeń, na przykład pod postacią pestycydów oraz substancji organicznych rozpuszczanych w wodzie.