Filtry Honeywell to narurowe filtry możliwe do montażu nawet w trudno dostępnych miejscach instalacji wodociągowej, co zawdzięczają niewielkim rozmiarom. Znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach, jak i instalacjach przemysłowych. Usuwają zanieczyszczenia stałe wody, takie jak rdza, ziarenka piasku, włókna konopi, fragmenty z korozji rur. Zanieczyszczenia te mogą uszkadzać systemy grzewcze lub stacje uzdatniania wody, ponadto czynią wodę niezdatną do codziennego użytku.

Filtry Honeywell bardzo wydajnie filtrują wodę, a ich łatwa obsługa i sprawny montaż czynią z nich bardzo ergonomiczne narzędzie. Prosty sposób manualnego oczyszczania filtra lub możliwość zainstalowania w tym celu automatu, zwalniają z konieczności serwisowania filtrów Honeywell. Dzięki systemowi płukania wstecznego podczas oczyszczania wkładów nie jest zablokowany przepływ filtrowanej wody.

Wkłady Honeywell do kompatybilne z filtrami Honeywell filtry siatkowe ze stali nierdzewnej. Cechuje je znaczna wytrzymałość na czynniki zewnętrzne – termiczne i mechaniczne oraz trwałość. Dostępne są w różnych wariantach średnicy oraz mikronażu:

– wkład AF11S dostępny jest w wersji 20, 50, 100, 200, 300 i 500 mikronów

– wkład AF74 – w wersji 50, 100 i 200 mikronów

– wkład AS06- w wersji 50 i 100 mikronów