Kiedy w wodzie pojawiają się związki organiczne albo też inne zanieczyszczenia reakcja powinna być natychmiastowa. Co należy zrobić? Przede wszystkim spróbować oczyścić wodę, na przykład przy pomocy stacji wielofunkcyjnej.

Czym są stacje wielofunkcyjne?

Zapewne mało kto wie tak naprawdę czym w ogóle są wspomniane stacje wielofunkcyjne. Obecnie jednak mało kto musi zmagać się z zanieczyszczoną wodą. Poza tym, jeśli ktoś już ma takie problemy to przeważnie zamiast stacji wybiera jednak filtry. Wydaje się jednak, że jest to duży błąd.

Czy stacja wielofunkcyjna jest lepsza od filtra?

Oczywiście, jeśli zanieczyszczenie wody jest niewielkie filtr może wystarczyć. Jednak w przypadku poważnego zanieczyszczenia nie obejdzie się bez stacji wielofunkcyjnej lub odżelaziacza i odmanganiacza wody. Rzecz w tym, że Ecoperla Multicab i inne najbardziej znane i najwyżej cenione stacje wielofunkcyjne, nie usuwają jedynie wybranych zanieczyszczeń tak jak filtry, lecz pozbywają się wszystkich ich rodzajów.

kompaktowe stacje uzdatniania wody Ecoperla

Ponadto, z korzystania ze stacji wielofunkcyjnych płyną również inne korzyści. Chodzi tu o możliwość zmiękczenia wody, jakiej niewątpliwie nie daje żaden z dostępnych w sprzedaży tradycyjnych filtrów.