Twardość wody jest popularnym i powszechnie używanym określeniem, odnoszącym się do jakości wody płynącej z kranu. Twarda woda cechuje się niekorzystnym wydźwiękiem, gdyż panuje przekonanie o jej ogólnej szkodliwości. Warto jednak zaznaczyć, że woda twarda nie szkodzi ludzkiemu zdrowiu – zawierając wysokie stężenie jonów wapnia i magnezu może być wręcz uznawana za zdrową i korzystną dla ludzkiego organizmu.

Faktem jest jednak niekorzystny wpływ wody twardej na instalacje sanitarne oraz sprzęty kuchenne – osad pozostawiany przez wodę prowadzi do ich uszkodzenia, stąd niejednokrotna konieczność podjęcia środków zmiękczających wodę.

zmiękczacz wody Ecoperla Toro

Zmiękczacz Ecoperla Toro 24 – atrakcyjny design, kompaktowa obudowa. Piękno i funkcjonalność w jednym.

Nie sposób nie wspomnieć o wpływie twardej wody na smak i ogólną jakość przyrządzanych na jej bazie potrwa i napojów – woda twarda znacząco obniża walory smakowe, przez co nie jest pożądana przez użytkowników. Zmiękczenie twardej wody okazuje się łatwe i możliwe w szybki sposób – wystarczy bowiem zamontować specjalny filtr, który bieżąco oczyszcza wodę z niepożądanych elementów.

zmiękczacz wody Ecoperla Slimline

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 24

Mowa tu o zmiękczaczach wody, które uzdatniają wodę kompleksowo w całym domu. Obecnie prym wśród zmiękczaczy przeznaczonych do zmiękczania wody w warunkach domowych prym wiodą zmiękczacze sygnowane polską marką Ecoperla.

Dwa flagowe modele tej polskiej marki – Ecoperla Toro 24 i Ecoperla Slimline 24 niemal zaraz po wejściu na rynek zyskały renomę i uznanie użytkowników. Wszystko to dzięki niezwykle wysokiej jakości wykonania. Mocno konkurencyjna cena tych urządzeń również pozycjonuje je jako zmiękczacze segmentu Premium.