Twarda woda to woda, w której występuje nadmierna ilość jonów wapnia i magnezu. Wielu osobom wydaje się, że nie jest to zbyt wielki problem, jednak twarda woda generuje na co dzień wiele trudności.

Skutki używania twardej wody

Każda gospodyni domowa wie, jak trudna bywa walka z kamieniem i uporczywymi osadami na kuchennych i łazienkowych sprzętach. Raz zmyte smugi za chwilę pojawiają się ponownie. Za to właśnie odpowiedzialna jest nadmierna twardość wody. Dodać trzeba, że osadzanie się kamienia wewnątrz zmywarek czy pralek powoduje wzrost zużycia energii elektrycznej przez nie nawet o jedną piątą. To spora różnica, mająca realne przełożenie na wysokość rachunków.

Eksploatacja zmiękczacza wody

Na szczęście jest szybki i łatwy sposób na to, by problem twardej wody pożegnać raz na zawsze. Zainstalowany w piwnicy czy kotłowni zmiękczacz wody to urządzenie, które filtruje wodę, zamieniając jony wapnia i magnezu na jony sodu. W efekcie tego działanie z kranu płynie woda o niezmienionym smaku i zapachu, za to o wiele lepszym składzie.

Regularna wymiana złoża i sól tabletkowana regularnie dokładana do zbiornika to jedyne zabiegi, jakich potrzebuje zmiękczacz do sprawnego i bezawaryjnego działania. Jego wydajność powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb użytkownika.