Cintropur to marka, która wszystkie oferowane przez siebie produkty przygotowuje bezpośrednio pod wygodę użytkownika. Dotyczy to również sposobów montażu oraz instalacji poszczególnych modułów filtrujących. Filtry Cintropur powinny być instalowane profesjonalnie, co pozwoli na uniknięcie błędu w montażu i awarii.

Kilka słów instrukcji

Również górny i dolny przepływ będzie wtedy dobrze uzgodniony, a odległość między nimi a kołnierzami odpowiednio oszacowana. Pomoże to uniknąć wywarcia nacisku na te elementy. Najlepszym miejscem do zainstalowania filtra Cintropur jest pozycja w bezpośrednim dostępie do kanalizacji. Zwykle jest to możliwe za pompą lub manometrem. Kierunek przepływu strumienia wody powinien być zgodny z kierunkiem strzałki na głowicy filtra.

Budowa filtrów Cintropur

Rola reduktorów ciśnienia ma wpływ na znaczny spadek ciśnienia w sieci, jeśli przekroczone zostało zalecane ciśnienie robocze. Jeśli redukcje są obecne w instalacji, wymagany jest zbiornik wyrównywania ciśnienia. Standardowe wyposażenie filtrów Cintropur obejmuje zestaw dwóch sprzęgieł gwintowanych lub dwóch ruchomych kołnierzy. W większości wersji znajdują się również dwa manometry i wkład filtrujący zamontowany na specjalnym wsporniku. Jest również zawór spustowy i klucz do demontażu. Dodatkową opcją jest obecność nieprzeźroczystego obiektywu i uchwytu ściennego, wykonanego ze stali nierdzewnej. Między szyją kołnierza a pokrywą należy umieścić dwie uszczelki.

Zajrzyj na  https://www.filtry-do-wody.info/producent/cintropur/ , a dowiesz się więcej.

Poszczególne kroki montażu

Niektóre modele są wyposażone w manometry glicerynowe, które mają standardowy gwint. Są one montowane za pomocą klucza, więc nie trzeba stosować innego uchwytu. Do mocowania uchwytu filtra do głowicy filtracyjnej służą dwa gwintowane pokrętła. Do normalnego użytkowania, dokręcanie ich tylko za pomocą rąk może być wystarczające do montażu. Wkłady Cintropur instaluje się jako ostatnie.